MESOLAB SERUM

MESOLAB SERUMHYDRA+ HYALURONIC ACID SERUM
Etki Mekanizması :
Endojen HA sentezini teşvik etmek ve TEWL'yi (Transepidermal Su Kaybı) azaltmak için çalışan gençleştirici ve yaşlanma önleyici aktif bileşenlerin kombinasyonudur.Farklı kollajen tiplerinin sentezini uyarır; hücresel detoksifikasyon ve serbest radikallerin elimine edilmesini sağlar.DNA'yı oksidatif hasardan korur ve “enflamatuar” süreci düzenler (kronik enflamasyonla ilişkili biyolojik yaşlanma).

MesoLab Hydra+ tahriş oluşmuş, kuru ve hasarlı ciltlerin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı olmak için tasarlanmış serumdur.Sodium Hyaluronate (Hyaluronik Asit) diğer doğal ve sentetik polimerlere kıyasla en yüksek su tutma özelliği ile nemi cildinize hapseder.Vitamin B5(Pantenol) ile cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Cildinizin yenilenme sürecini hızlandırır.Kuru ve hasar görmüş cildinizin fonksiyonel dengesini geriyükler.Cilt tahrişlerini azaltır. Cilt elastikiyetini arttırarak inc çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

Uygulama Tekniği  : Temiz ve kuru cilde,gündüz ve geceleri az miktarda ürünü hafifçe masaj yaparak emilimini sağlayın.


Aktif Bileşenler      : Sodium Hyaluronate,Panthenol

Endikasyonları      : Cilt yaşlanmasını önleme. Yoğun Nemlendirme .Antioksidan tedavi.Cilt Sıkılaşması

Sunum                 : 30 ml


MASTER C VİTAMİN C SERUM
Etki Mekanizması : 

Vitamin C Hücrelerin doğal detoksifikasyon sürecini teşvik etmek ve cildi etkin bir şekilde korumak için çalışır.Serbest radikal,oksidasyon ve kirliliğe karşı hücre DNA'sı onarım işlemlerini destekleyen ve cilt yapısını güçlendiren çok fonksiyonlu bir antiaging tedavisidir.


Uygulama Tekniği  : Temiz ve kuru cilde,gündüz ve geceleri az miktarda ürünü hafifçe masaj yaparak emilimini sağlayın.


Endikasyonları      : Cilt yaşlanmasını önleme. Eşit tonda cilt

.Antioksidan tedavi.


Aktif Bileşenler     : Ascorbic Acid  Ferulic Acid
Sunum                : 30 ml

COLLAGENX COLLAGEN SERUM

Etki Mekanizması : 

Kolajen serum Cilde uygulandığında, ince çizgileri ve kırışıklıkları doldurmak ve epidermisin nemi muhafaza etmesine yardımcı olmak için çalışır. Çoğu durumda, serum dermisteki proteinin üretimini uyaran topikal bir iyileştirme görevi görür.

Uygulama Tekniği

Temiz ve kuru cilde,gündüz ve geceleri az miktarda ürünü hafifçe masaj yaparak emilimini sağlayın.

Aktif Bileşenler  : Collagen . CoQ10 
Endikasyonları      : Cilt yaşlanmasını önleme.Antioksidan tedavi.Elastikiyet kaybını giderme.
Sunum                : 30 ml 

POWER A RETINOL SERUM

Etki Mekanizması : 

Hücre döngüsünü artırarak kollajen kaybını önler , ince çizgileri tedavi eder ve cilt tonunu geliştirir.Buna ek olarak, güneş,ve hava kirliliğinin sonucu ciltte gelişen serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olan güçlü bir antioksidandır.Retinoidler ince çizgiler, yaşlılık lekeleri ve diğer pigmentasyon tipleri gibi erken yaşlanma belirtilerini tedavi etmek için çalışırlar.Hafif yüzeysel etki olarak,retinoidler gözenekleri açar,akne salgınlarını önler ve diğer topikallerin daha iyi çalışmasına izin verir.Retinol, her zaman dermisin derinlerine nüfuz etme ve epidermiste hücre döngüsünü uyarma yeteneğine sahip olmuştur.Retinol,cilde pürüzsüz,düz bir doku vererek daha genç,ışıltılı ve sağlıklı görünmesini sağlar Aynı zamanda kollajen ve elastin üretimini uyarır, çizgi ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirir.

Uygulama Tekniği

Temiz ve kuru cilde,gündüz ve geceleri az miktarda ürünü hafifçe masaj yaparak emilimini sağlayın.

Aktif Bileşenler :

Olea Europaea Fruit Oil,Retinyl Palmitate

Sunum : 30 m 

DEPIGMENT LEKE SERUMU

Etki Mekanizması:

MesoLab LEKE SERUM güneşin ve yaşlanma etkilerinin cilde getirdiği leke görünümünün azalmasını destekleyerek pigmentasyon olan düzensiz cilt tonunun dengelenmesi için tasarlanmış serumdur.

İçeriğinde bulunan zengin bitkisel aktifler sayesinde cildi nemlendirerek besler ve ciltte oluşabilecek kırışıklıkların ince çizgi oluşumunun önüne geçer.İçeriğinde yer alan formulasyonun (Actiwhita - Dermawhita)klinik çalışmalarda lekeli ciltlerde cilt tonunu açarak pigment farklılığının azalmasına cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.Ayrıca Bezelye Özütü (Psim Sativum Extract)ve Sakaroz dilaurat (Sucrose Dilaurate )ile aşılanmış karışım sayesinde cilt ışıltılı bir görünüme kavuşur.


Uygulama Tekniği

Temiz ve kuru cilde,gündüz ve geceleri az miktarda ürünü hafifçe masaj yaparak emilimini sağlayın.

Aktif Bileşenler

Dermawhite ™ WF  Actiwhite ™ LS 9860 

Sunum : 30 ml

OIL CONTROL SERUM

Etki Mekanizması :

MesoLab Oil Serum sivilce, siyah nokta eğilimi gösteren yağlı ve karma ciltler için tasarlanmış bir serumdur.Cilt gözenekleri üzerinde biriken fazla yağı arındırarak akne oluşumun önlenmesine yardımcı olur.İçeriğinde yer alan ECO CERT (Organik Kozmetik sertifikalı formülasyonun (Ecocapstriptonol) klinik çalışmalarda akne oluşumunu önlenmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.Salycilic Acid ise ölü hücreleri birbirine bağlayan yapışkan ;gözenekleri yağ ile tıkayan ve siyah ve beyaz noktalara sebep olan bağı bozar.Molekülün asit kısmı, deri hücrelerini bir arada tutan hücreler arası tutkalın bir kısmını çözebilir. Ayrıca, yeni hücre döngüsünü teşvik ederek cildi sıkılaştırmak ve sağlamlaştırmak için Cilt yenilenmesini güçlendirdiği görülmüştür.


Uygulama Tekniği

Temiz ve kuru cilde,gündüz ve geceleri az miktarda ürünü hafifçe masaj yaparak emilimini sağlayın.

Aktif Bileşenler

Salycilic Acid Salix Alba Salix Alba Tea Tree Oil Benzoic Acid Psidium Guajava

Sunum : 30 ml