Kolajen-İp-Uygulaması
  • Yazara Göre: ahmet
  • Yayınlanan:
  • Oluşturulma Tarihi: 2021-09-20
  • Hits: 36
  • Yorum Yap: 0

COLLAGEN İP UYGULAMASI

COLLAGENX Collift Protokol

CollagenX ; Collagen Peptidler , COQ10 , Hyaluronic Acid içeren özel Formu ve Collagen ipler ile genç, esnek bir ciltten sorumlu olan bu yapısal proteinin üretimini teşvik etmek ve sarkma ve ince çizgilere karşı savaşmak için tasarlanmıştır.

Collift ipleri Ipekböceği kozasından çıkarılan bir tür litik enzimdir. İpek fibroin ipleri güçlü elastikiyete ve iyi tokluğa sahiptir, cilt lifi yapısıyla oldukça uyumludur. Özel olarak eklenen füzyon polipeptid bileşenleri, küçük molekül aktif peptidler biyolojik enzim çözünme teknolojisi ile ekstrakte edilir. Cilt emilim oranı % 90% 'dan fazladır. Uygulama sonrasında Cilt sıcaklığının etkisi altında, sıvı ipek fibroin katı bir ipek fibroine dönüşür, böylece ciltte sıkı bir streç ağ vazifesi görerek cilt yapısını destekler.Cildin fibrozunu uyarırken, kollajen rejenerasyonunu ve elastik lif reorganizasyonunu uyarır, sürekli destek için bağ dokusu iskeletini yeniden oluşturur, cilt elastikiyeti ve ince çizgilerin görünümünü hafifletir.

Collagen cilt için önemli bir bileşenidir. Yaşlandıkça vücudumuz daha az collagen üretir, bu da kuru cilde ve kırışıklık oluşumuna yol açar. Collagen Cildi güçlendirmede rol oynar, ayrıca elastikiyet ve hidrasyon sağlayarak cilt yapısını güçlendirirken gelecekte oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçer.Collagen Tendonlar, bağlar, cilt ve kaslar dahil olmak üzere çeşitli vücut kısımlarını oluşturan bağ dokularının ana   bileşenidir.Collagen ayrıca elastin ve fibrillin de dahil olmak üzere cildinizin yapılandırılmasına yardımcı olan diğer proteinlerin üretimini teşvik eder.

CoQ10, cildin daha genç görünmesi ve sağlıklı bir metabolizmanın sürdürülmesi için hayati önem taşır. Coenzyme Q10, cildi çevresel stres faktörlerinden koruyan, cilde enerji veren ve cildinizin nemi korumasına yardımcı olan antioksidan özelliklerle doludur. Hücrelerimizin enerji üretmek için CoQ10'a ihtiyacı vardır. Spesifik olarak, mitokondride veya hücrenin "güç merkezi"nde kullanılır. Burada elektronlar enerji üretmek için kimyasal yollar boyunca hareket eder. CoQ10, elektronları bu yollarda taşır ve onu oyunda önemli bir oyuncu yapar. Bu yollar tarafından üretilen enerji daha sonra cilt sağlığıyla ilgili olmak üzere normal hücresel işlevler için kullanılır. Cilt tonunu eşitleme yeteneğine ek olarak, donukluğu azaltmaya ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Hyaluronik asit ağırlığının 1000 katına kadar su bağlayabilir! Başka bir deyişle, nemlendirici olarak işlev görür ve cildinizi güzel ve nemli tutmak için su moleküllerini cildinizin yüzeyinde tutar. Tıpkı kolajen ve elastin gibi, vücudumuzda doğal olarak oluşan hyaluronik asit miktarı da yaşlandıkça azalır.Transepidermal su kaybı veya kısaca TEWL ; deriden ne kadar suyun buharlaştığını ölçmek için kullanılan bilimsel terimdir. Bir ürün TEWL'yi önlediğinde, bu, cildinizin yüzeyinden su kaçmadığından emin olarak cildinizi nemli tuttuğu anlamına gelir. Hyaluronik asit, suyun buharlaşma hızını yavaşlatarak tam olarak bunu yapar.

 

PROTOKOL

1 -  Cilt uygun bir temizleyici ile makyaj kalıntılarından arındırılır.

2 – Oxypeel Jel Peeling : Tüm yüze ince bir tabaka uygulayın.5-10 dk bekledikten sonra yumuşak masaj hareketleri ile topaklanarak ciltten temizleyin.

3 – Cilt tipine uygun tonik ile peeling kalıntılarını temizleyerek gözeneklerin açılmasını sağlayın.

4 – a ) Dermapen 0,5 :  10-15 dk kas yönünde hareketler ile doku altı ısısının yükseltilmesi ve kan dolaşımının hızlandırılması sağlanır.

         b ) Cihaz yoksa Gözenekleri açmak için sıcak havlu ile 3- 5 dk kompress yapın.

5 –  Cilt üzerinde kırışıklık çizgileri belirlenip uygun boyutta ip bu hat boyunca yerleştirilir.

6 - CollagenX serum,ip üzerine yeteri kadar damlatılır. Cımbız ile hat boyunca ufak dokunuşlarla emilim sağlanır.

 

Collagenx İpekböceği İp Protokolü

Yorum Yap